Joomla Free Template by FatCow Hosting

Witamy na witrynie Kinesiology Taping.pl

Strona zawiera informacje o kursach, szkoleniach i podstawach terapii Kinesiology Taping.

Kinesiology Taping to jedna z nowszych terapii mających zastosowanie w fizjoterapii i rehabilitacji, dlatego tylko fizjoterapeuci i lekarze mogą brać udział w szkoleniu.

Kursy obecnie w Polsce odbywają się na poziomie podstawowym i rozwijającym, przygotowujemy, zgodnie ze strukturą organizacyjną K-Active Europe, kurs refresher będący jednocześnie kursem egzaminacyjnym.

   

.

Terapia Kinesiology Taping to sensoryczne oddziaływanie plastra na organizm w celu wykorzystania możliwości kompensacyjnych organizmu. Pomocna w terapii bólu, korekcji układu powięziowego, reedukowaniu czynności ruchowych.

Adresatem terapii może być każda osoba u której testy wskazują na możliwość redukcji objawów.

Testy dają ocenę ogólnego funkcjonowania (zaburzeń prawidłowego funkcjonowania) organizmu oraz informacje jakie obszary są zaburzone i związane z istniejącymi objawami.

Niestety nie jest możliwe jest aby pacjent samodzielnie dokonał aplikacji .

Terapeuta ocenia testami przesiewowymi koreluje informacje z objawami pacjenta określa test funkcjonalny który jest wskazaniem do aplikacji.

Wychodząc na przeciw szerokiemu zainteresowaniu terapią Kinesiology Taping stworzyliśmy i uzupełniamy bazę danych (dostępną dla uczestników kursów) oraz forum na które serdecznie zapraszamy.